Najlepsza Odmiana Automatyczna

Autoflowering to słowo w cyklu życia rośliny oznacza automatyczny rozwój, czyli wzrost i kwitnięcie. Rośliny automatyczne inaczej automaty bardzo dobrze rozwijają się w środowiskach o zmiennym dostępie do światła. Nie ma znaczenia ilość promieni słonecznych w różnych fazach cyklu wzrostu rośliny. W tym przypadku jednak ma znaczenie ilość światła na dobę. Zbyt mała ilość dostępu rośliny do promieni świetlnych może okazać się za mała do wzrostu. Zazwyczaj w hodowli stosuje się trzy cykle z dostępem światła na dobę. Pierwszy to 18/6h, drugi to 20/4 h oraz trzeci przez całą dobę. Mniejsza część doby to oczywiście godziny ciemności. Cały cykl rozwoju takiej rośliny to czas od 60 do 80 dni. W ostatnich dniach roślina gotowa jest do zbioru.

Najlepsza Odmiana Feminizowana

Odmiana feminizowana to rodzaj nasion z których zawsze wyrośnie osobnik żeński. Nasiona feminizowane tworzone są przez producentów w celu uniknięcia roślin męskich. W genetyce decydują o tym chromosomy płciowe X oraz Y. Nasiona z chromosomami XX czyli genotypem żeńskim wytworzą rośliny żeńskie. W naturalnych warunkach nasiono XY, w którym jest niby 50/50 % szansy na roślinę żeńską, zazwyczaj wyrasta roślina męska.

Jak wygląda proces feminizacji?

W procesie produkcji roślina żeńska jest sztucznie zmuszana do wytworzenia męskiego pyłku. Najbardziej popularne wśród producentów jest podawanie roślinie inhibitorów etylenu, STS oraz srebra koloidalnego. Cały ten proces sprowadza się do wytworzenia nasion feminizowanych.

Pionierami w otrzymywaniu feminizowanych nasion jest producent Dutch Passion.

Najlepsza Odmiana Outdoor

Odmiana konopi Outdoor to jak sama nazwa wskazuje odmiana zewnętrzna. Co to znaczy? Nasiono tej odmiany może być sadzone na zewnątrz, a plony rośliny uzyskamy zadowalające. Roślina na zewnątrz doskonale adaptuje się do panujących warunków atmosferycznych. W różnych krajach jak wiadomo jest odmienny klimat, a jednak dostosowanie tych odmian do otoczenia jest bardzo dobre. Jedynym niebezpieczeństwem dla rozwoju takiej rośliny są przymrozki, dlatego o tym warto pamiętać. W okresach niskich temperatur należy o nie specjalnie zadbać.