6 marca 2018 by nasioneo.pl with 0 comments

Sklep z nasionami marihuany – pomysł na dobry biznes?


Jakie skojarzenia najczęściej wywołuje marihuana? Szkodliwy narkotyk, uzależnienie, niszczący nałóg? Tymczasem, roślina ta właściwie nie ma sobie równych. Może być wykorzystywana niemal w każdej dziedzinie życia i wykazuje szereg leczniczych właściwości. W Polsce nie można jednak legalnie jej uprawiać. Możliwy jest natomiast zakup nasion konopi w celach kolekcjonerskich.

Wiedza na temat marihuany zaczęła się intensywnie rozpowszechniać, kiedy polski rząd przyjął ustawę, na mocy której lekarze mogą wypisywać medyczne jej odmiany pacjentom cierpiącym na różnorodne schorzenia. Pasjonatów tej rośliny jednak nigdy nie brakowało. W odpowiedzi na ich potrzeby zaczęły powstawać seedbanki, czyli inaczej banki nasion, w których legalnie można ziarna konopi kupić.

Sklep z nasionami konopi – legalny biznes

Nierzadko pojawiają się pytania o to, czy tego rodzaju biznes jest legalny. Wątpliwości rozwiewa ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii, zgodnie z którą sprzedaż oraz posiadanie nasion konopi na terenie większości krajów, w tym również Polski, są absolutnie legalne. W ziarnach nie znajduje się bowiem Tetrahydrokannabinol, czyli THC – jedna z najbardziej znanych susbtancji zawartych w marihuanie, odpowiedzialna za jej psychoaktywne działanie. Warto dodać, że w konopiach znajduje się kilkadziesiąt różnorodnych związków o rozmaitym działaniu, między innymi Kannabidiol – CBD, który wykazuje szereg leczniczych właściwości. Lista chorób i dolegliwości, które potrafi złagodzić niemal nie ma końca. Naukowcy nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat badają tę roślinę i potwierdzają jej niezwykłą moc. Nic zatem dziwnego, że tak wiele osób interesuje się marihuaną.

Seedbank – sprzedaż i edukacja

Wszystkie informacje umieszczane na stronie seedbanku, dotyczące konkretnych nasion – ich właściwości, zawartości poszczególnych substancji czy nawet uprawy mają charakter wyłącznie edukacyjny. Celem banków nasion jest sprzedaż ziaren jedynie w celach kolekcjonerskich. Ziarna konopi można legalnie kupić zarówno w sklepach internetowych, których pojawia się w sieci coraz więcej, jak również w placówkach stacjonarnych.

Ceny nasion konopi są różnorodne. Za jedno trzeba zapłacić od kilku do kilkudziesięciu złotych. Seedbank musi przede wszystkim zadbać o odpowiednie przechowywanie ziaren – właściwą temperaturę, wilgotność oraz brak dostępu do światła. W dobrym banku nasion można wybierać spośród kilkudziesięciu, a nawet kilkuset różnorodnych ziaren.

Czy taki konopny biznes w Polsce się opłaca? Właściciele dobrej jakości seedbanków przekonują, że to biznes jak każdy inny. Przy odpowiednim zaangażowaniu można naprawdę dobrze, a przede wszystkim legalnie, zarobić.